Czym jest solidarność globalna i gdzie najbardziej jej potrzeba? Kim są rdzenni mieszkańcy Sahary Zachodniej i dlaczego nie mają żadnych praw we własnym kraju? Kogo wspieramy stosując zasady sprawiedliwego handlu? W jaki sposób młody William Kamkwamba ujarzmił wiatr i dał nadzieję mieszkańcom dotkniętego klęską głodu Malawi?

Odpowiedzi na te i na wiele innych pytań można znaleźć tutaj: https://www.facebook.com/StowarzyszenieSolidarnosciGlobalnej

Gdy możliwości podróżowania są ograniczone, wolontariusze Grupy Solidarności Globalnej odbywają wirtualne podróże w poszukiwaniu informacji na temat sytuacji i losu ludzi w różnych regionach świata. Główne kierunki to miejsca na różny sposób wykluczone, zapomniane, ogarnięte kryzysami, niesprawiedliwością. Efekty „podróży”, w formie krótkich notatek wzbogaconych zdjęciami czy filmami, pojawiają się regularnie na powyższej stronie.

Każdy dzień poświęcony jest innemu obszarowi geograficznemu. Są też serie specjalne –
w czwartki prezentujemy książki z zakresu tematyki międzynarodowej, a w soboty polecamy ciekawe filmy. Poniedziałki natomiast to czas na pakiet wskazówek, co można zrobić, by zahamować klimatyczną katastrofę.

 

W ten sposób chcemy inspirować do interesowania się światem i promować bardzo potrzebną w dzisiejszych czasach postawę solidarności międzyludzkiej w wymiarze globalnym. To, co dzieje się nawet w najodleglejszych krańcach kuli ziemskiej to nasza wspólna sprawa.

Gorąco zachęcamy do śledzenia przygotowywanych przez Grupę Solidarności Globalnej informacji ze świata oraz zgłaszania się do udziału w prowadzonych przez wolontariusza zajęciach z edukacji globalnej (na żywo lub on-line).
Informacji udzielamy pod numerem telefonu 797 341 681.