Misją Stowarzyszenia Solidarności Globalnej jest niesienie pomocy osobom będącym w potrzebie poprzez działalność misyjną, rozwojową, edukacyjną, humanitarną oraz wszelką działalność służącą ochronie godności życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.
Nasi partnerzy


Polub nas na:

Somethere

Uczymy na nowo wspólnego życia - Rozmowa z Julią Karashvili

Nie pracuję z uchodźcami, tylko z osobami przesiedlonymi. To ludzie, którzy byli zmuszeni opuścić ojczyznę podczas wojny, konfliktów. Zgodnie z naszym prawem są to ludzie, którzy zostali wypędzeni z miejsc, w których żyli, w rezultacie konfliktu wojennego, interwencji innego kraju, masowego łamania praw człowieka, ale którzy nie przekroczyli granicy między państwami.

Last Updated (Monday, 17 March 2008 20:57)

Read more...

 

Nowy, lepszy socjalizm. Socjalizm XXI wieku

O socjalizmie XXI wieku usłyszeliśmy po raz pierwszy w przedwyborczych przemówieniach Hugo Chaveza. Hasło przyjęło się w Wenezueli. Potem spotkało się z aplauzem na Kubie. Prezydenci obu krajów ściskali sobie dłonie. Okazało się, że nowy koncept zrobił prawdziwą furorę wśród polityków Ameryki Południowej.

Last Updated (Monday, 25 May 2009 20:44)

Read more...

 

O solidarności globalnej w Lublinie

Czym zachwyca Kaukaz i z jakimi problemami zmagają się mieszkańcy tej części świata? Kto i jak może pomóc sierotom z Tanzanii? Czy Kuba ma szansę na demokratyczne rządy? Odpowiedzi na te i inne pytania będą szukać w najbliższą sobotę młodzi lublinianie.


Last Updated (Saturday, 15 March 2008 14:40)

Read more...

 

Irena Lasota Kawalerem Orderu Odrodzenia Polski

Dla wielu pracujących na rzecz drugiego człowieka, w szczególności na rzecz jednostki podporządkowywanej jedynej, słusznej ideologii czy systemowi, Irena Lasota jest niekwestionowanym autorytetem. Całym swoim życiem i działaniami na rzecz opozycji, pokazuje, że wolność jest nam dana i zadana, i że wciąż na nowo warto się o nią upominać. Dlatego uhonorowanie Pani Ireny Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, jednym z najwyższych odznaczeń cywilnych w Polsce, jest dla nas szczególną radością, bo pokazuje, że Jej praca została dostrzeżona i nagrodzona.

Pani Ireno, serdecznie gratulujemy!

Last Updated (Saturday, 15 March 2008 14:42)

 

Mit kubańskiej edukacji

W poniedziałek rozpoczął się dla kubańskich dzieci jeden z piękniejszych okresów w roku – przerwa w zajęciach szkolnych.

Na Kubie system nauczania rządzi się swoimi prawami. Uczniowie mają prawo do tygodniowych ferii po 10 tygodniach szkoły. Po 4 cyklach (2,5 miesiąca nauki i tydzień przerwy) mają prawo do dwumiesięcznych miesięcznych wakacji. W tym roku szkolnym po raz pierwszy od ok. 60 lat uczniowie i studenci mieli dłuższą przerwę z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

 


Last Updated (Saturday, 15 March 2008 14:44)

Read more...

 
Nasz kanał na YouTube

 

Translator
Zaloguj