Misją Stowarzyszenia Solidarności Globalnej jest niesienie pomocy osobom będącym w potrzebie poprzez działalność misyjną, rozwojową, edukacyjną, humanitarną oraz wszelką działalność służącą ochronie godności życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.
Nasi partnerzy


Polub nas na:

Somethere

Benedykt XVI w Hawanie

„Europa i Ameryka razem w budowaniu Cywilizacji Miłości" pod takim hasłem odbył się VI Europejski Dzień Uniwersytecki, celebrowany również w Hawanie w łączności z papieżem Benedyktem XVI. Około 400 młodych Kubańczyków przyszło do katedry hawańskiej, aby modlić się i słuchać świadectw rówieśników z całego świata.

Last Updated (Monday, 25 May 2009 14:44)

Read more...

 

Ingrid Betancourt umiera

Wczoraj w Caracas zwolniono czterech zakładników FARC (Fuerzas Armadas Revolucionarias de Colombia czyli Rewolucyjne Siły Zbrojne Kolumbii ) , których powierzono prezydentowi Wenezueli – Hugo Chavez :

- Gloria Polanco

- Orlando Beltran

- Luis Eladio Perez

- Jorge Gechem

Wszyscy uwolnieni zakładnicy są dawnymi parlamentarzystami Kolumbii, w niewoli przebywali od 2 do 5 lat.

Last Updated (Monday, 25 May 2009 20:57)

Read more...

 

CZECZENIA SPRZEDANA

Od poniedziałku w ramach obchodów 10 lecia "Ducha" naszym gościem jest Lecha Ilyasov. Człowiek niezwykły, o czym możecie poczytać poniżej. Będzie mówił o swoim narodzie, sprzedanym za cenę interesów wielkich mocarstw.

Spotkanie otwarte odbędzie się w czwartek 28 lutego o godzinie 18:00, w sali naszego Centrum Duszpasterstwa Młodzieży (wejście od Świętoduskiej). Serdecznie zapraszamy.

Last Updated (Wednesday, 27 May 2009 09:59)

Read more...

 

ILE MOŻNA CZEKAĆ?

ILE MOŻNA CZEKAĆ? – to najświeższa relacja z Kuby. Kiedy na wyspie zajdą tak bardzo oczekiwane zmiany? O nadziejach i rozczarowaniach ostatnich dni pisze polski misjonarz, ks. Andrzej.

Last Updated (Monday, 25 May 2009 14:45)

Read more...

 

Uchodźcy - po co nam ten problem?

Azyl polityczny – schronienie na terytorium jakiegoś państwa udzielane osobom (azylantom) prześladowanym we własnym kraju ze względu na ich działalność polityczną.

Uchodźstwo - proces opuszczania stałego miejsca zamieszkania przez osoby zagrożone prześladowaniami będącymi wynikiem konfliktów zbrojnych - zewnętrznych i wewnętrznych, polityki państwa itp.

Zasada non-refoulement - jedna z najważniejszych instytucji prawa międzynarodowego chroniących osoby prześladowane. Stanowi ona, że osoby, której odmówiono przyznania statusu uchodźcy, nie wolno deportować do kraju, w którym groziłoby jej niebezpieczeństwo prześladowania.

 

 

Last Updated (Monday, 25 May 2009 20:41)

Read more...

 
Nasz kanał na YouTube

 

Translator
Zaloguj