Misją Stowarzyszenia Solidarności Globalnej jest niesienie pomocy osobom będącym w potrzebie poprzez działalność misyjną, rozwojową, edukacyjną, humanitarną oraz wszelką działalność służącą ochronie godności życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.
Nasi partnerzy


Polub nas na:

Somethere

DRODZY RODACY. PRAGNĘ ZAKOMUNIKOWAĆ, ŻE NIE BĘDĘ ASPIROWAĆ...

Pragę zakomunikować, że nie będę aspirował – powtarzam - nie będę aspirował i nie zaakceptuję pełnienia obowiązków Prezydenta Rady Państwa oraz Głównodowodzącego. Te słowa obiegły już cały świat. Pewnie przejdą do historii. Upada kolejny komunistyczny system? Czy Fidel Castro znów wyzwoli Kubę?

 

Last Updated (Wednesday, 27 May 2009 09:42)

Read more...

 

Krwawy biznes w Chinach

Około miliard dolarów rocznie zarabiają Chiny na handlu ludzkimi organami. W tym kraju nie trudno o przeszczep nerki, wątroby czy rogówki. Są tam tysiące dawców. Nasuwa się jednak pytanie, ilu spośród nich wyraża zgodę na wykorzystanie swoich narządów?

Last Updated (Tuesday, 12 February 2008 15:46)

Read more...

 

Zapomniana Birma

Niedawna pacyfikacja protestujących mnichów i cywilów Myanmaru, aresztowania opozycjonistów, a z drugiej strony słowa Tin Aung Myint Oo, jednego z przywódców rządzącej w Birmie junty, który mówi, że „osiągnęliśmy sukces ekonomiczny, socjalny, a także w innych dziedzinach życia społecznego, jak również w przywracaniu pokoju i stabilności”, brzmią sprzecznie i niedorzecznie.

Last Updated (Monday, 11 February 2008 01:54)

Read more...

 

Raul, brat Fidela

 « Publiquen, publiquen a Cuba por todos los agujeros, las guerras van sobre caminos de papeles »

Jose Marti

 

Braci Castro jest trzech.

Ramon, najstarszy, w tej chwili 82 letni, który wiedzie spokojne życie farmera.

Fidel, dwa lata młodszy, który wiedzie spokojny żywot dyktatora.

I Raul, urodzony w 1931. W tej chwili sprawuje władzę na Kubie.

Last Updated (Monday, 25 May 2009 20:58)

Read more...

 

Cena Cudu

Chiny zalewają państwa europejskie i USA tanimi produktami; od czasu do czasu jesteśmy co prawda zaniepokojeni informacjami o wadliwych zabawkach albo żywności ‘ulepszanej” chemią z napisem Made in China. Czy myślimy wtedy o tych którzy płacą największą cenę „cudu gospodarczego” Państwa Środka? Według nowojorskiej National Labor Committee (Krajowej Komisji Pracowniczej) chińscy robotnicy, często nie mający więcej niż 16 lat, nie tylko notorycznie pozbawiani są należnych ich wynagrodzeń czy podstawowych świadczeń medycznych, ale także narażeni są na niebezpieczeństwo obsługując wadliwe maszyny albo mając bezposrednią styczność z niebezpiecznymi chemikaliami. I wszystko to dzieję się w fabrykach produkujących towary dla znanych firm zachodnich, które trafiają do naszych domów.

 

Last Updated (Sunday, 02 March 2008 15:39)

Read more...

 
Nasz kanał na YouTube

 

Translator
Zaloguj