Misją Stowarzyszenia Solidarności Globalnej jest niesienie pomocy osobom będącym w potrzebie poprzez działalność misyjną, rozwojową, edukacyjną, humanitarną oraz wszelką działalność służącą ochronie godności życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.
Nasi partnerzy


Polub nas na:

Somethere

Ingrid Betancourt umiera

Wczoraj w Caracas zwolniono czterech zakładników FARC (Fuerzas Armadas Revolucionarias de Colombia czyli Rewolucyjne Siły Zbrojne Kolumbii ) , których powierzono prezydentowi Wenezueli – Hugo Chavez :

- Gloria Polanco

- Orlando Beltran

- Luis Eladio Perez

- Jorge Gechem

Wszyscy uwolnieni zakładnicy są dawnymi parlamentarzystami Kolumbii, w niewoli przebywali od 2 do 5 lat.

Last Updated (Monday, 25 May 2009 20:57)

Read more...

 

CZECZENIA SPRZEDANA

Od poniedziałku w ramach obchodów 10 lecia "Ducha" naszym gościem jest Lecha Ilyasov. Człowiek niezwykły, o czym możecie poczytać poniżej. Będzie mówił o swoim narodzie, sprzedanym za cenę interesów wielkich mocarstw.

Spotkanie otwarte odbędzie się w czwartek 28 lutego o godzinie 18:00, w sali naszego Centrum Duszpasterstwa Młodzieży (wejście od Świętoduskiej). Serdecznie zapraszamy.

Last Updated (Wednesday, 27 May 2009 09:59)

Read more...

 

ILE MOŻNA CZEKAĆ?

ILE MOŻNA CZEKAĆ? – to najświeższa relacja z Kuby. Kiedy na wyspie zajdą tak bardzo oczekiwane zmiany? O nadziejach i rozczarowaniach ostatnich dni pisze polski misjonarz, ks. Andrzej.

Last Updated (Monday, 25 May 2009 14:45)

Read more...

 

Uchodźcy - po co nam ten problem?

Azyl polityczny – schronienie na terytorium jakiegoś państwa udzielane osobom (azylantom) prześladowanym we własnym kraju ze względu na ich działalność polityczną.

Uchodźstwo - proces opuszczania stałego miejsca zamieszkania przez osoby zagrożone prześladowaniami będącymi wynikiem konfliktów zbrojnych - zewnętrznych i wewnętrznych, polityki państwa itp.

Zasada non-refoulement - jedna z najważniejszych instytucji prawa międzynarodowego chroniących osoby prześladowane. Stanowi ona, że osoby, której odmówiono przyznania statusu uchodźcy, nie wolno deportować do kraju, w którym groziłoby jej niebezpieczeństwo prześladowania.

 

 

Last Updated (Monday, 25 May 2009 20:41)

Read more...

 

DRODZY RODACY. PRAGNĘ ZAKOMUNIKOWAĆ, ŻE NIE BĘDĘ ASPIROWAĆ...

Pragę zakomunikować, że nie będę aspirował – powtarzam - nie będę aspirował i nie zaakceptuję pełnienia obowiązków Prezydenta Rady Państwa oraz Głównodowodzącego. Te słowa obiegły już cały świat. Pewnie przejdą do historii. Upada kolejny komunistyczny system? Czy Fidel Castro znów wyzwoli Kubę?

 

Last Updated (Wednesday, 27 May 2009 09:42)

Read more...

 
Nasz kanał na YouTube

 

Translator
Zaloguj