Misją Stowarzyszenia Solidarności Globalnej jest niesienie pomocy osobom będącym w potrzebie poprzez działalność misyjną, rozwojową, edukacyjną, humanitarną oraz wszelką działalność służącą ochronie godności życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.
Nasi partnerzy


Polub nas na:

Somethere

Oswaldo Paya nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla

Przyznanie Pokojowej Nagrody Nobla Oswaldo Jose Paya Sardiniasowi zwróciłoby uwagę świata, w takim znaczeniu, że w XXI wieku możliwe jest uwolnienie więźniów politycznych drogą pokojową; a co ważniejsze, byłaby to wiadomość dla narodu kubańskiego, że także zasługuje na życie w wolnym i demokratycznym kraju.

 

Ulrika Karlsson (M) 

Last Updated (Monday, 25 May 2009 21:18)

Read more...

 

Czołgi Ameryki Południowej

Nie trudno było przewidzieć konflikt kolumbijsko-wenezuelski. Dwa potężne kraje i dwa bardzo różne podejścia do tematu, to prosta droga do wojny. Tym bardziej , że temat jest bardzo poważny. Teraz okazało się , że mamy kryzys kolumbijsko-wenezuelsko-ekwadorski.

Last Updated (Monday, 25 May 2009 20:56)

Read more...

 

Raul Castro postanawia działać

W poniedziałek , 3 marca rozpoczyna się w Hawanie, Międzynarodowe Spotkanie dotyczące problemów globalizacji i rozwoju.

Przewidziano udział ponad tysiąca specjalistów z 52 krajów, którzy będą debatować nad zgubnym skutkiem polityki USA dla regionu Ameryki Środkowej i Karaibów. Organizatorzy spodziewają się „ bogatej debaty i wymiany poglądów”.

Last Updated (Monday, 25 May 2009 20:57)

Read more...

 

Benedykt XVI w Hawanie

„Europa i Ameryka razem w budowaniu Cywilizacji Miłości" pod takim hasłem odbył się VI Europejski Dzień Uniwersytecki, celebrowany również w Hawanie w łączności z papieżem Benedyktem XVI. Około 400 młodych Kubańczyków przyszło do katedry hawańskiej, aby modlić się i słuchać świadectw rówieśników z całego świata.

Last Updated (Monday, 25 May 2009 14:44)

Read more...

 

Ingrid Betancourt umiera

Wczoraj w Caracas zwolniono czterech zakładników FARC (Fuerzas Armadas Revolucionarias de Colombia czyli Rewolucyjne Siły Zbrojne Kolumbii ) , których powierzono prezydentowi Wenezueli – Hugo Chavez :

- Gloria Polanco

- Orlando Beltran

- Luis Eladio Perez

- Jorge Gechem

Wszyscy uwolnieni zakładnicy są dawnymi parlamentarzystami Kolumbii, w niewoli przebywali od 2 do 5 lat.

Last Updated (Monday, 25 May 2009 20:57)

Read more...

 
Nasz kanał na YouTube

 

Translator
Zaloguj