Misją Stowarzyszenia Solidarności Globalnej jest niesienie pomocy osobom będącym w potrzebie poprzez działalność misyjną, rozwojową, edukacyjną, humanitarną oraz wszelką działalność służącą ochronie godności życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.
Nasi partnerzy


Polub nas na:

Somethere

Zapomniana Birma

Niedawna pacyfikacja protestujących mnichów i cywilów Myanmaru, aresztowania opozycjonistów, a z drugiej strony słowa Tin Aung Myint Oo, jednego z przywódców rządzącej w Birmie junty, który mówi, że „osiągnęliśmy sukces ekonomiczny, socjalny, a także w innych dziedzinach życia społecznego, jak również w przywracaniu pokoju i stabilności”, brzmią sprzecznie i niedorzecznie.

Last Updated (Monday, 11 February 2008 01:54)

Read more...

 

Raul, brat Fidela

 « Publiquen, publiquen a Cuba por todos los agujeros, las guerras van sobre caminos de papeles »

Jose Marti

 

Braci Castro jest trzech.

Ramon, najstarszy, w tej chwili 82 letni, który wiedzie spokojne życie farmera.

Fidel, dwa lata młodszy, który wiedzie spokojny żywot dyktatora.

I Raul, urodzony w 1931. W tej chwili sprawuje władzę na Kubie.

Last Updated (Monday, 25 May 2009 20:58)

Read more...

 

Cena Cudu

Chiny zalewają państwa europejskie i USA tanimi produktami; od czasu do czasu jesteśmy co prawda zaniepokojeni informacjami o wadliwych zabawkach albo żywności ‘ulepszanej” chemią z napisem Made in China. Czy myślimy wtedy o tych którzy płacą największą cenę „cudu gospodarczego” Państwa Środka? Według nowojorskiej National Labor Committee (Krajowej Komisji Pracowniczej) chińscy robotnicy, często nie mający więcej niż 16 lat, nie tylko notorycznie pozbawiani są należnych ich wynagrodzeń czy podstawowych świadczeń medycznych, ale także narażeni są na niebezpieczeństwo obsługując wadliwe maszyny albo mając bezposrednią styczność z niebezpiecznymi chemikaliami. I wszystko to dzieję się w fabrykach produkujących towary dla znanych firm zachodnich, które trafiają do naszych domów.

 

Last Updated (Sunday, 02 March 2008 15:39)

Read more...

 

Życzenia Fidela czyli mit wciąż trwa

Weszłam sobie dziś na stronę Granmy www.granma.cu, chciałam zobaczyć co tam nowego Comandante en Jefe ma do powiedzenia. No i się zdziwiłam. Jedną z pierwszych informacji jakie się pojawiają na stronie, to wiadomości o Super Wtorku... O amerykańskich wyborach... Hmmm... Wybory to w końcu przecież tak powszechny temat na tej wyspie, przecież właśnie mieli swoje, na Kubie. I wybrali nową głowę państwa, już nie Fidel a Raul... Zaskoczona lekko przejrzałam kolejne nagłówki, już prawie myślałam, że coś się zmieniło... Ach to prawie...


Last Updated (Monday, 25 May 2009 20:42)

Read more...

 

Komunistyczna Partia Chin contra Falun Gong

Na posterunku w zachodnim Pekinie, Ouyang został rozebrany i przesłuchiwany przez pięć godzin. Powiedział: „Jeżeli odpowiadałem nieprawidłowo, tzn. jeżeli nie mówiłem „tak”, to razili mnie pałką elektryczną”. Później został przeniesiony do obozu pracy na przedmieściach zachodniego Pekinu. Tam ochroniarze kazali mu stać głową do ściany. Jeżeli się poruszył, razili go prądem. Jeżeli upadł ze zmęczenia – razili go prądem…


Last Updated (Friday, 08 February 2008 11:20)

Read more...

 
Nasz kanał na YouTube

 

Translator
Zaloguj