Misją Stowarzyszenia Solidarności Globalnej jest niesienie pomocy osobom będącym w potrzebie poprzez działalność misyjną, rozwojową, edukacyjną, humanitarną oraz wszelką działalność służącą ochronie godności życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.
Nasi partnerzy


Polub nas na:

Somethere

Komunistyczna Partia Chin contra Falun Gong

Na posterunku w zachodnim Pekinie, Ouyang został rozebrany i przesłuchiwany przez pięć godzin. Powiedział: „Jeżeli odpowiadałem nieprawidłowo, tzn. jeżeli nie mówiłem „tak”, to razili mnie pałką elektryczną”. Później został przeniesiony do obozu pracy na przedmieściach zachodniego Pekinu. Tam ochroniarze kazali mu stać głową do ściany. Jeżeli się poruszył, razili go prądem. Jeżeli upadł ze zmęczenia – razili go prądem…


Last Updated (Friday, 08 February 2008 11:20)

Read more...

 

Zamarznięty Tadżykistan apeluje o pomoc w zimowym kryzysie

Jak podaje agencja Reuters, Tadżykistan sparaliżowany przez najsroższą zimę w ostatnich dziesięcioleciach, zwrócił się z prośbą o natychmiastową pomoc do środowisk międzynarodowych, aby móc przetrwać kryzys energetyczny, jaki pozostawił miliony ludzi bez prądu i ogrzewania.


Last Updated (Thursday, 07 February 2008 12:41)

Read more...

 

Państwa zapomnianych wojen-konflikt Somalijsko Etiopski

Somalia  jest państwem pogrążonym w wojnie domowej, która  rozpoczęła się wraz z  obaleniem komunistycznego prezydenta Siada Barre w roku 1991. Od tego momentu w państwie zapanował anarchistyczny chaos. Doszło do szybkiego rozpadu Somalii na kilka niezależnych państewek, w śród których znalazła się, min. Republika Somalilandu oraz Puntland. Po wybuchu wojny były to jedyne państewka, posiadające względnie mocną strukturę i cieszące się mianem najbezpieczniejszych regionów w całej Somalii. Somaliland pomimo nieustannych dążeń do uzyskania niepodległości, nie został uznany przez świat.

24b24585b9956a824930c3c9b9d613fb 

Last Updated (Wednesday, 06 February 2008 16:26)

Read more...

 

"Troszkę o komunikacji na Kubie.."

„Dziś wróciłem z miasteczka Santa Clara oddalonego od Hawany o ok 300km. W Europie przebyć ten dystans to nic trudnego, lecz tu czasem urasta do rangi problemu. Tak więc dziś troszkę o komunikacji…” – pisze polski misjonarz, ks.Andrzej, który na co dzień pracuje na Kubie.

Last Updated (Monday, 25 May 2009 14:45)

Read more...

 

Hasta siempre comandante Che Guevara

Wieloznaczny, kontrowersyjny. Nie ma o nim jednej prawdy. Z tym przypadkiem jest jak z głową(bądź inną częścią ciała)-każdy ma swoją. Proponuję małą „burzę mózgów” na temat człowieka o nazwisku: Ernesto Rafael Guevara de la Serna (da się wypowiedzieć na jednym wydechu).

 

Last Updated (Monday, 25 May 2009 20:43)

Read more...

 
Nasz kanał na YouTube

 

Translator
Zaloguj