Misją Stowarzyszenia Solidarności Globalnej jest niesienie pomocy osobom będącym w potrzebie poprzez działalność misyjną, rozwojową, edukacyjną, humanitarną oraz wszelką działalność służącą ochronie godności życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.
Nasi partnerzy


Polub nas na:

Somethere

Zamarznięty Tadżykistan apeluje o pomoc w zimowym kryzysie

Jak podaje agencja Reuters, Tadżykistan sparaliżowany przez najsroższą zimę w ostatnich dziesięcioleciach, zwrócił się z prośbą o natychmiastową pomoc do środowisk międzynarodowych, aby móc przetrwać kryzys energetyczny, jaki pozostawił miliony ludzi bez prądu i ogrzewania.


Last Updated (Thursday, 07 February 2008 12:41)

Read more...

 

Państwa zapomnianych wojen-konflikt Somalijsko Etiopski

Somalia  jest państwem pogrążonym w wojnie domowej, która  rozpoczęła się wraz z  obaleniem komunistycznego prezydenta Siada Barre w roku 1991. Od tego momentu w państwie zapanował anarchistyczny chaos. Doszło do szybkiego rozpadu Somalii na kilka niezależnych państewek, w śród których znalazła się, min. Republika Somalilandu oraz Puntland. Po wybuchu wojny były to jedyne państewka, posiadające względnie mocną strukturę i cieszące się mianem najbezpieczniejszych regionów w całej Somalii. Somaliland pomimo nieustannych dążeń do uzyskania niepodległości, nie został uznany przez świat.

24b24585b9956a824930c3c9b9d613fb 

Last Updated (Wednesday, 06 February 2008 16:26)

Read more...

 

"Troszkę o komunikacji na Kubie.."

„Dziś wróciłem z miasteczka Santa Clara oddalonego od Hawany o ok 300km. W Europie przebyć ten dystans to nic trudnego, lecz tu czasem urasta do rangi problemu. Tak więc dziś troszkę o komunikacji…” – pisze polski misjonarz, ks.Andrzej, który na co dzień pracuje na Kubie.

Last Updated (Monday, 25 May 2009 14:45)

Read more...

 

Hasta siempre comandante Che Guevara

Wieloznaczny, kontrowersyjny. Nie ma o nim jednej prawdy. Z tym przypadkiem jest jak z głową(bądź inną częścią ciała)-każdy ma swoją. Proponuję małą „burzę mózgów” na temat człowieka o nazwisku: Ernesto Rafael Guevara de la Serna (da się wypowiedzieć na jednym wydechu).

 

Last Updated (Monday, 25 May 2009 20:43)

Read more...

 

Żołnierzyki Kolumbii, część druga

Kolumbia weszła w dwudziesty pierwszy wiek w stanie wojny domowej.

 

W 2000 i 2001 roku, podejmowane liczne próby negocjacji to z FARC-ami, podającymi się za obrońców biednych, to z AUC- partyzantką, która twierdzi, że broni kraju przed komunistami, kończyły się fiaskiem. Prawda jest taka, że wszystkim żołnierzykom w tej grze chodzi o pieniądze z kokainy. Polityka nie interesuje partyzantów, nigdy nie przedstawili jakiekolwiek programu czy wizji na przyszłość kraju. Wszelkie negocjacje kończą się zanim porządnie się zaczną. Partyzanci nie chcą rezygnować ze swoich przywilejów i milionów dolarów z porwań dla okupu czy handlu narkotykami.

Last Updated (Monday, 25 May 2009 20:58)

Read more...

 
Nasz kanał na YouTube

 

Translator
Zaloguj