Misją Stowarzyszenia Solidarności Globalnej jest niesienie pomocy osobom będącym w potrzebie poprzez działalność misyjną, rozwojową, edukacyjną, humanitarną oraz wszelką działalność służącą ochronie godności życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.
Nasi partnerzy


Polub nas na:

Somethere

Wszystkie światła Caracas

Dlaczego Hugo Chavez ma takie poparcie?- zapytałam kiedyś moją przyjaciółkę, Wenezuelkę.  Potrafię przecież zrozumieć słabość niektórych do socjalistycznych ideałów, ale wiem też, jakie niesie to za sobą zagrożenie. – Zrozumiałabyś - odpowiedziała- gdybyś zobaczyła obydwie Wenezuele, które ja znam. Widziałam te wszystkie getta, domki z blachy i kartonów, bose dzieciaki, bawiące się bez zabawek. A gdybyś pojechała troszkę dalej ujrzałabyś ogromne wille, wielkie samochody, baseny, stadniny na tysiące koni dla córeczek-księżniczek z lepszych rodzin. Zrozumiałabyś. Kiedyś musiało to się stać, biedni musieli kiedyś znaleźć swojego bohatera.

 

Last Updated (Sunday, 13 January 2008 23:50)

Read more...

 

Jak sprawiedliwie kupować?

Jak sprawiedliwie podzielić banana, aby godnie wynagrodzić wszystkich pracujących przy jego hodowli i sprzedaży, dowiedzieli się 2 grudnia 2007 roku członkowie SSG na spotkaniu z Wojciechem Ziębą, prezesem Stowarzyszenia Sprawiedliwego Handlu „Trzeci Świat i my”. Spotkanie odbyło się w Domu Ojców Białych Misjonarzy Afryki w Natalinie pod Lublinem.

 

Last Updated (Monday, 17 March 2008 21:00)

Read more...

 

Dr Helena Pyz solidarna z trędowatymi

W spotkaniu z dr Heleną Pyz 6 listopada 2007 roku w KUL uczestniczyli członkowie SSG. Dr Helena Pyz, szefowa Ośrodka Rehabilitacji Trędowatych Jeevodaya w Indiach, od 18 lat opiekuje się osobami chorymi na trąd, pracując w indyjskim ośrodku jako naczelny, a zarazem jedyny, lekarz. W trakcie spotkania ta świecka misjonarka dała świadectwo solidarności z potrzebującymi pacjentami.   

Last Updated (Monday, 17 March 2008 21:00)

Read more...

 

Konferencja "Solidarność nie zna granic"

Pilna potrzeba solidarności obejmującej cały świat była przesłaniem konferencji „Solidarność nie zna granic”, która odbyła się 24 maja 2007 roku w Lublinie. Konferencja oficjalnie zainaugurowała działalność SSG, a jej gościem specjalnym była Irena Lasota, założycielka Institute for Democracy in Eastern Europe w Waszyngtonie.

 

Last Updated (Monday, 25 May 2009 15:48)

Read more...

 

Powołanie do istnienia

W odpowiedzi na potrzebę przekraczania granic w niesieniu pomocy potrzebującym 2 kwietnia 2007 roku powstało Stowarzyszenie Solidarności Globalnej.

Last Updated (Monday, 17 March 2008 21:00)

 
Nasz kanał na YouTube

 

Translator
Zaloguj