Misją Stowarzyszenia Solidarności Globalnej jest niesienie pomocy osobom będącym w potrzebie poprzez działalność misyjną, rozwojową, edukacyjną, humanitarną oraz wszelką działalność służącą ochronie godności życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.
Nasi partnerzy


Polub nas na:

Somethere

Targi Dobroczynności w Krakowie

W dniach 14 – 18 września przedstawiciele Stowarzyszenia Solidarności Globalnej wzięli udział w Targach Dobroczynności „Veritatis Splendor” zorganizowanych przez Województwo Małopolskie oraz Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

 

Read more...

 

Gruzińska misja wolontariuszy SSG

Lubelscy wolontariusze „opanowali” Gruzję. Dwie trzyosobowe ekipy reprezentantów Stowarzyszenia Solidarności Globalnej od 8 do 15 sierpnia przebywali w dwóch regionach tego kraju – w miejscowościach Zoti i Duisi. Organizowali tam tygodniowe obozy dla dzieci i młodzieży oraz spotkania dla osób dorosłych. W programie znalazły się m.in. gry i zabawy, zajęcia artystyczne, nauka języka angielskiego, warsztaty międzykulturowe.
Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli tę inicjatywę. Poniżej krótkie relacje wolontariuszy.

 

Last Updated (Tuesday, 10 April 2018 10:43)

Read more...

 

Zmiany w Zarządzie i Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia

Stowarzyszenie Solidarności Globalnej ma nowe władze. Ich wyboru dokonano podczas  Walnego Zgromadzenia w dniu 27 czerwca bieżącego roku.  Zanim zmieniono władze, przyjęto sprawozdania merytoryczne i finansowe za lata 2015-2016 i udzielono absolutorium ustępującemu Zarządowi.

Last Updated (Sunday, 02 July 2017 09:19)

Read more...

 

O wojnie braci - spotkanie z Marcinem Mamoniem

Pokazuje dramat wojny, ale też potrzebę i istotę wolności - mówił Marcin Mamoń o swojej książce: "Wojna Braci. Bojownicy. Dżihadyści. Kidnaperzy". Freelancer, dziennikarz - reportażysta relacjonujący konflikty zbrojne na świecie był gościem cyklu spotkań otwartych Horyzonty Solidarności i zarazem Miasteczka Integracyjnego. Do podlubelskiej Dąbrowicy przyjechał na zaproszenie Stowarzyszenia Solidarności Globalnej i Centrum Wolontariatu w Lublinie. Na koniec wystąpienia odebrał tytuł "Przewodnika Po Życiu".

 

Last Updated (Tuesday, 13 June 2017 15:30)

Read more...

 

Obcokrajowcy o Polakach i Polsce – fotorelacja z eventu

 

Pyszne naleśniki i bigos oraz pobicie na ulicy za kolor skóry – to tylko niektóre skojarzenia z Polską obcokrajowców mieszkających w naszym kraju. Jak mieszka się w Polsce będąc przedstawicielem innej rasy, innej kultury albo będąc mniejszością narodową. Co może zachwycić, a co zasmucić. Czy Polacy są otwarci na innych. Niedzielny wieczór był okazją do refleksji i krytycznego spojrzenia na siebie oczami Nigeryjczyka, Ukrainki, Litwina urodzonego w Polsce oraz obywatela Iranu, który trafił do Polski jako uchodźca. W ramach projektu "Solidarni. Rozwój wolontariatu narzędziem wzmacniania społeczeństwa obywatelskiego" współfinansowanego ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, odbyło się spotkanie w podlubelskiej Dąbrowicy.

Zapraszamy na fotorelację:

Last Updated (Tuesday, 13 June 2017 06:47)

Read more...

 
Nasz kanał na YouTube

 

Translator
Zaloguj