Misją Stowarzyszenia Solidarności Globalnej jest niesienie pomocy osobom będącym w potrzebie poprzez działalność misyjną, rozwojową, edukacyjną, humanitarną oraz wszelką działalność służącą ochronie godności życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.
Nasi partnerzy


Polub nas na:

Somethere

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Zainteresowanych włączeniem się w działania prowadzone przez nasze Stowarzyszenie zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 6 listopada 2017 (poniedziałek) o godzinie 19:00 w Centrum Wolontariatu przy ul. Głębokiej 17.

Read more...

 

SOLIDARNOŚCIOWE SERWISY RADIOWE WRACAJĄ PO PRZERWIE!

Po wakacyjnej przerwie wznowiliśmy produkcję radiowych serwisów solidarnościowych „Horyzonty Solidarności”. Poruszamy w nich kwestie dotyczące obecnej sytuacji na świecie, wpływu lokalnych inicjatyw na sprawy globalne oraz działań podejmowanych przez nasze Stowarzyszenie.

Audycji można wysłuchać  w każdy wtorek i piątek o godzinie 10:40 w Katolickim Radiu Zamość (90,1 FM, 101,2 FM, powtórki o 23:45). Wszystkie odcinki są dostępne na kanale Stowarzyszenia Solidarności Globalnej na YouTube:
https://www.youtube.com/channel/UCHDnnym70p04nOd3cbq9LDQ

Serwisy radiowe powstają w ramach projektu „Solidarni. Rozwój wolontariatu narzędziem wzmacniania społeczeństwa obywatelskiego” współfinansowanego ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

 

 

Targi Dobroczynności w Krakowie

W dniach 14 – 18 września przedstawiciele Stowarzyszenia Solidarności Globalnej wzięli udział w Targach Dobroczynności „Veritatis Splendor” zorganizowanych przez Województwo Małopolskie oraz Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

 

Read more...

 

Gruzińska misja wolontariuszy SSG

Lubelscy wolontariusze „opanowali” Gruzję. Dwie trzyosobowe ekipy reprezentantów Stowarzyszenia Solidarności Globalnej od 8 do 15 sierpnia przebywali w dwóch regionach tego kraju – w miejscowościach Zoti i Duisi. Organizowali tam tygodniowe obozy dla dzieci i młodzieży oraz spotkania dla osób dorosłych. W programie znalazły się m.in. gry i zabawy, zajęcia artystyczne, nauka języka angielskiego, warsztaty międzykulturowe.
Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli tę inicjatywę. Poniżej krótkie relacje wolontariuszy.

 

Last Updated (Tuesday, 10 April 2018 10:43)

Read more...

 

Zmiany w Zarządzie i Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia

Stowarzyszenie Solidarności Globalnej ma nowe władze. Ich wyboru dokonano podczas  Walnego Zgromadzenia w dniu 27 czerwca bieżącego roku.  Zanim zmieniono władze, przyjęto sprawozdania merytoryczne i finansowe za lata 2015-2016 i udzielono absolutorium ustępującemu Zarządowi.

Last Updated (Sunday, 02 July 2017 09:19)

Read more...

 
Nasz kanał na YouTube

 

Translator
Zaloguj