Misją Stowarzyszenia Solidarności Globalnej jest niesienie pomocy osobom będącym w potrzebie poprzez działalność misyjną, rozwojową, edukacyjną, humanitarną oraz wszelką działalność służącą ochronie godności życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.
Nasi partnerzy


Polub nas na:

Somethere

Trzęsienie ziemi we Włoszech – POMAGAMY

Ponad 290 ofiar śmiertelnych – to bilans ubiegłotygodniowego trzęsienia ziemi jakie dotknęło centralne Włochy. W wyniku kataklizmu (trzęsienie ziemi o sile ponad 6,2 w skali Richtera) najbardziej ucierpiało miasteczko Amatrice, gdzie zawaliło się wiele budynków. Na miejscu cały czas pracują służby ratownicze, szukając ludzi pod gruzami. Kilkadziesiąt osób wciąż uznawanych jest za zaginione. Wśród poszkodowanych, którzy stracili swój dom jest pochodząca z Lublina Ewa Szwaja (obecnie de Cesaris).

Last Updated (Thursday, 01 September 2016 07:40)

Read more...

 

Lubelskie Światowe Dni Młodzieży 2016

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie ściągnęły do Polski gości niemal z całego świata. Również w naszym środowisku gościliśmy młodych katolików z Gruzji, Chile i Kuby. Dzięki naszym przyjaciołom mieliśmy okazję by spojrzeć na sytuację Kościoła katolickiego poza granicami Polski.

Last Updated (Monday, 01 August 2016 13:09)

Read more...

 

Radosnych Świąt Wielkanocnych

Last Updated (Monday, 18 April 2016 09:26)

 

Kubański biskup z wizytą w Lublinie

Spotkania z  hierarchami kościelnymi i władzami miasta, ale także lubelskimi wolontariuszami, alumnami Wyższego Seminarium Duchownego, wizyta na KUL-u, a także w szkole i przedszkolu katolickim – złożyły się na wizytę przedstawiciela kościoła kubańskiego w Lublinie. Z pierwszą wizytą w Polsce przebywał biskup Arturo González Amador.

 

Last Updated (Tuesday, 15 March 2016 10:07)

Read more...

 

Mała cegiełka do budowy Centrum Wolontariatu na Ukrainie

Zakończyła się pięciodniowa wizyta szkoleniowa w Sumach we wschodniej Ukrainie. W projekcie realizowanym przez lubelskie Centrum Wolontariatu wziął udział także przedstawiciel naszej organizacji – Tomasz Danielewicz.

Last Updated (Tuesday, 15 March 2016 10:00)

Read more...

 
Nasz kanał na YouTube

 

Translator
Zaloguj