Misją Stowarzyszenia Solidarności Globalnej jest niesienie pomocy osobom będącym w potrzebie poprzez działalność misyjną, rozwojową, edukacyjną, humanitarną oraz wszelką działalność służącą ochronie godności życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.
Nasi partnerzy


Polub nas na:

Somethere

SOLIDARNI - nowy projekt SSG

Solidarnościowe serwisy radiowe, otwarte spotkania oraz eventy w przestrzeni miejskiej dotyczące aktualnych problemów świata, a także spotkania i szkolenia dla grupy wolontariuszy – to tylko niektóre z działań realizowanego przez Stowarzyszenie Solidarności Globalnej projektu „Solidarni. Rozwój wolontariatu narzędziem wzmacniania społeczeństwa obywatelskiego”. Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Last Updated (Friday, 05 May 2017 09:45)

Read more...

 

Opowieść o odwadze. Relacja ze spotkania z Andrejem Sannikowem

Decyzja o wyjeździe była najtrudniejszą sprawą w moim życiu.  Na tej wymuszonej emigracji znalazło się też wielu moich przyjaciół (...). Wyrwaliśmy się spod "klosza" KGB, aby kontynuować nasze działania, żeby pomóc Białorusi odzyskać wolność. (...) Wspólna i wolna Europa nie jest możliwa bez wolnej Białorusi, bez nas jest ona niepełna.
"
Białoruska ruletka"Andrej Sannikau


 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z naszym gościem:

Rozmowa

Last Updated (Thursday, 25 May 2017 06:47)

 

Opowieść o odwadze

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Andrejem Sannikowem, autorem książki „Białoruska ruletka. Opozycyjny kandydat na prezydenta o walce z dyktaturą”, które odbędzie się 20 kwietnia (czwartek) 2017 r. o godz. 17:00 w Centrum Wolontariatu, przy ul. Głęboka 17

 

Last Updated (Tuesday, 18 April 2017 10:11)

Read more...

 

Droga dialogu

We wtorek, 28 marca, gościliśmy w naszym Stowarzyszeniu przedstawicieli Fundacji Dialogu i Tolerancji z Warszawy, pana Mikaila Uzdenova, założyciela i prezesa Fundacji, panią Marinę Hulię oraz panią Hedę.

 

Last Updated (Monday, 03 April 2017 18:59)

Read more...

 

O potrzebie dialogu polsko-czeczeńskiego

Stowarzyszenie Solidarności Globalnej serdecznie zaprasza na spotkanie z Mikailem Uzdenovem, Czeczenem, założycielem i prezesem warszawskiej Fundacji Dialogu i Tolerancji, które odbędzie się 28 marca o godzinie 17:00 w Centrum Wolontariatu przy ul. Głębokiej 17.

 

Last Updated (Tuesday, 13 June 2017 06:52)

Read more...

 
Nasz kanał na YouTube

 

Translator
Zaloguj