Misją Stowarzyszenia Solidarności Globalnej jest niesienie pomocy osobom będącym w potrzebie poprzez działalność misyjną, rozwojową, edukacyjną, humanitarną oraz wszelką działalność służącą ochronie godności życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.
Nasi partnerzy


Polub nas na:

Somethere

KOLOKWIUM SOLIDARNOŚCI GLOBALNEJ

Historia i podstawy solidarności, istota współczesnych konfliktów zbrojnych, zagadnienia związane z wolontariatem, w tym sens i motywacja do pomagania, to główne tematy szkolenia, które odbyło się w dniach 6-7 maja w Domu Spotkania w Dąbrowicy. Wzięły w nim udział osoby zaangażowane w działania Stowarzyszenia Solidarności Globalnej.

Last Updated (Thursday, 25 May 2017 06:50)

Read more...

 

Spotkanie z Andrejem Sannikowem w ramach "XVI Dni Wschodnie: Polityka, Propaganda, Reportaż"

Wszystkich warszawiaków zainteresowanych obecną sytuacją na Białorusi oraz jej najnowszą historią, serdecznie zapraszamy na spotkanie z Andrejem Sannikowem, najpoważniejszym kontrkandydatem Aleksandra Łukaszenki podczas wyborów prezydenckich w 2010 roku, autorem książki „Białoruska ruletka. Opozycyjny kandydat na prezydenta o walce z dyktaturą”. Spotkanie z Andrejem Sannikowem otwiera tegoroczną edycję Dni Wschodnich.

 

Zapraszamy na spotkanie 9 maja (wtorek) o godz. 19.00  w sali 2A w bud. C SGH (al. Niepodległości 128)!

 

Last Updated (Tuesday, 13 June 2017 06:50)

Read more...

 

SOLIDARNI - nowy projekt SSG

Solidarnościowe serwisy radiowe, otwarte spotkania oraz eventy w przestrzeni miejskiej dotyczące aktualnych problemów świata, a także spotkania i szkolenia dla grupy wolontariuszy – to tylko niektóre z działań realizowanego przez Stowarzyszenie Solidarności Globalnej projektu „Solidarni. Rozwój wolontariatu narzędziem wzmacniania społeczeństwa obywatelskiego”. Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Last Updated (Friday, 05 May 2017 09:45)

Read more...

 

Opowieść o odwadze. Relacja ze spotkania z Andrejem Sannikowem

Decyzja o wyjeździe była najtrudniejszą sprawą w moim życiu.  Na tej wymuszonej emigracji znalazło się też wielu moich przyjaciół (...). Wyrwaliśmy się spod "klosza" KGB, aby kontynuować nasze działania, żeby pomóc Białorusi odzyskać wolność. (...) Wspólna i wolna Europa nie jest możliwa bez wolnej Białorusi, bez nas jest ona niepełna.
"
Białoruska ruletka"Andrej Sannikau


 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z naszym gościem:

Rozmowa

Last Updated (Thursday, 25 May 2017 06:47)

 

Opowieść o odwadze

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Andrejem Sannikowem, autorem książki „Białoruska ruletka. Opozycyjny kandydat na prezydenta o walce z dyktaturą”, które odbędzie się 20 kwietnia (czwartek) 2017 r. o godz. 17:00 w Centrum Wolontariatu, przy ul. Głęboka 17

 

Last Updated (Tuesday, 18 April 2017 10:11)

Read more...

 
Nasz kanał na YouTube

 

Translator
Zaloguj