Misją Stowarzyszenia Solidarności Globalnej jest niesienie pomocy osobom będącym w potrzebie poprzez działalność misyjną, rozwojową, edukacyjną, humanitarną oraz wszelką działalność służącą ochronie godności życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.
Nasi partnerzy


Polub nas na:

Somethere

"W mieście" - fotorelacja z II Międzynarodowego Forum Młodzieżowego w Pietrozawodsku

Nieokiełznana przestrzeń, ciągnące się dziesiątkami kilometrów lasy i malownicze jeziora były scenerią międzynarodowego spotkania młodzieży, w którym wzięli udział przedstawiciele Stowarzyszenia Solidarności Globalnej z Lublina. W dniach 6-10 lipca 2015 r. jako trenerzy i eksperci uczestniczyli w Międzynarodowym Forum Młodzieżowym „W mieście” w rosyjskim Pietrozawodsku. Podczas pięciodniowego forum mieli okazję uczestniczyć w serii wykładów i spotkaniach otwartych z merem miasta, Galiną Shirshiną oraz deputowanym do Dumy Państwowej FR, Aleksandrem Sidiakinem, a podczas spotkań grup dyskusyjnych dzielili się doświadczeniem działań solidarnościowych w wymiarze lokalnym i globalnym realizowanych przez środowisko skupione wokół Stowarzyszenia Solidarności Globalnej i lubelskiego Centrum Wolontariatu.

Read more...

 

O wolontariacie i solidarności w Pietrozawodsku

Okolice Pietrozawodska stały się miejscem spotkania aktywnej i otwartej młodzieży z Rosji, Łotwy, Estonii, Białorusi, która w dniach 6-10 lipca uczestniczy w Forum Młodzieżowym pod hasłem "W mieście". Podczas spotkania młodzi ludzie pod okiem ekspertów z Rosji, Armenii, Estonii, Białorusi, Japonii i Polski rozwijają i nabywają nowe umiejętności z zakresu ekologi, mediów, kultury, zaangażowania społecznego oraz poszerzają horyzonty wiedzy o innych kulturach i historii. Również nasi przedstawiciele, Anna Szczygieł i Tomasz Danielewicz, dzielą się tam swoim doświadczeniem z zakresu solidarności globalnej i wolontariatu.

Read more...

 

Wyjątkowy kalendarz na 2016!

Choć do końca roku jeszcze trochę czasu, warto już mieć wyjątkowy kalendarz ścienny na nowy rok! Piękne fotografie dokumentujące wizyty naszych delegacji oraz działania organizacji pozarządowych i instytucji działających w Hiszpanii, Portugalii, Czechach i Austrii na rzecz integracji cudzoziemców, wypełniają kolejne strony kalendarza. Już dziś możecie go mieć wystarczy, że klikniecie na ten obrazek i wersja pdf. kalendarza będzie Wasza!
Kalendarz powstał w ramach projektu „Współpraca międzynarodowa jako metoda budowania lokalnego potencjału integracyjnego polskich miast (Lublina i Białegostoku)” współfinansowanego przez Europejski Fundusz na
rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich, budżet państwa i środki własne Stowarzyszenia Solidarności Globalnej.

Publikacja o dobrych praktykach integracyjnych!

Jak organizacje pozarządowe i instytucje odpowiedzialne za integracje cudzoziemców realizują swoje zadania w Polsce i innych krajach Unii Europejskiej? Na zakończenie międzynarodowego projektu przygotowaliśmy publikację, która jest próbą utrwalenia wartych uwagi dobrych praktyk służących integracji cudzoziemców w Portugalii, Hiszpanii, Czechach, Austrii i Polske w zakresie wypracowanych modelowych, skutecznych rozwiązań sprzyjających zawiązywaniu międzysektorowej i międzypłaszczyznowej współpracy oraz zaangażowania lokalnych podmiotów w  proces integracji cudzoziemców i Obywateli Państw Trzecich.

„ Integracja bez granic”

 

Za nami Międzynarodowy Kongres Integracyjny „Drogi i Bezdroża Integracji”. Dwa dni rozmów o tym jak skutecznie integrować cudzoziemców ze społeczeństwem przyjmującym, szukania najlepszych rozwiązań i wymiany dobrych praktyk pomiędzy przedstawicielami organizacji i instytucji z Austrii, Czech, Hiszpanii, Portugalii i Polski.

Read more...

 
Nasz kanał na YouTube

 

Translator
Zaloguj