Misją Stowarzyszenia Solidarności Globalnej jest niesienie pomocy osobom będącym w potrzebie poprzez działalność misyjną, rozwojową, edukacyjną, humanitarną oraz wszelką działalność służącą ochronie godności życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.
Nasi partnerzy


Polub nas na:

Somethere

Paradoksy Białorusi. Spotkanie z Leszkiem Szerepką

Spojrzeniu na współczesną Białoruś i próbie zrozumienia tego pełnego paradoksów kraju, poświęcone było zorganizowane 28 lutego spotkanie z p. Leszkiem Szerepką, dyplomatą, historykiem, ambasadorem RP na Białorusi (2011 – 2015), autorem książki „Oblicza Białorusi. Zapiski ambasadora”.

Last Updated (Wednesday, 15 March 2017 16:25)

Read more...

 

Oblicza Białorusi

Chcesz zrozumieć współczesną Białoruś? Zapraszamy na spotkanie z Leszkiem Szerepką, ambasadorem Polski na Białorusi w latach 2011-2015.  Wieczór z autorem książki "Oblicza Białorusi" odbędzie się we wtorek 28 lutego o godzinie 17-tej w siedzibie Centrum Wolontariatu przy ul. Głębokiej 17 w Lublinie.  Publikacja, która będzie do nabycia w trakcie spotkania, znakomicie oddaje paradoksy naszego wschodniego sąsiada. To kraj, którego prezydent słabo mówi w języku ojczystym. To jedyne państwo w Europie, gdzie wykonuje się karę śmierci. Chcesz  dowiedzieć się więcej - zapraszamy!

 

Last Updated (Tuesday, 21 February 2017 13:40)

Read more...

 

Betlejem w Brześciu

Kilkaset rodzin czeczeńskich od wielu miesięcy próbuje przedostać się do Polski i poprosić o status uchodźcy. Pomimo podpisania konwencji genewskiej, polskie służby graniczne zawracają ich z granicy. Niektóre rodziny podejmowały już 30 i 40 prób. Są to rodziny wielodzietne, ich ojcom grożą w przypadku powrotu do Czeczenii tortury, więzienie lub nawet śmierć. Wszystko z powodu przynależności do ugrupowań sprzeciwiających się prezydentowi Kadyrowowi lub z powodu odmowy służby wojskowej w batalionach wysyłanych do walki w Donbasie. Podczas, gdy Polacy zasiądą do wigilijnych stołów, oni nadal będą szukać dla siebie miejsca.

Last Updated (Friday, 23 December 2016 08:45)

Read more...

 

W drodze do unii

1 lipca 2016 r. wszedł w życie układ stowarzyszeniowy między Unią Europejską a Gruzją. Od tego momentu rozpoczęła się jego pełna realizacja. W komunikacie ogłoszonym 2 grudnia 2016 r., Rada Stowarzyszenia  podkreśliła, że Gruzja z powodzeniem wypełniła wszystkie kryteria określone w planie działania na rzecz liberalizacji wizowej.

Last Updated (Wednesday, 15 March 2017 16:17)

Read more...

 

Kondolencje

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Sophie Beria, znakomitego pedagoga,
który wychował setki studentów – filologów i dziennikarzy,
koordynatorkę projektów, rzeczniczkę prasową naszej organizacji partnerskiej IDPWA Conset.

Chcemy przekazać jej rodzinie, bliskim, przyjaciołom
i współpracownikom
nasz wyrazy głębokiego współczucia z powodu tej straty.

Sophie w ciągu wielu lat naszej współpracy z oddaniem wspierała liczne wspólne polsko-gruzińskie inicjatywy.
Zawsze serdeczna i pogodna pozostanie taka również w naszej pamięci.

Najbliższych Sophie zapewniamy również o naszej pamięci w modlitwie.

Zespół Stowarzyszenia Solidarności Globalnej

 

Zapisz

Last Updated (Friday, 07 October 2016 11:39)

 
Nasz kanał na YouTube

 

Translator
Zaloguj