Misją Stowarzyszenia Solidarności Globalnej jest niesienie pomocy osobom będącym w potrzebie poprzez działalność misyjną, rozwojową, edukacyjną, humanitarną oraz wszelką działalność służącą ochronie godności życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.
Nasi partnerzy


Polub nas na:

Somethere

Przywrócić marzenia - pomoc dzieciom w Kurdystanie

„Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo,
projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością,
która pozostaje zawsze otwarta.”

św. Jan Paweł II

W obozach dla uchodźców zlokalizowanych w Regionie Kurdystanu (północny Irak) znaleźli schronienie ludzie, którzy na skutek wojny w Syrii i prześladowań ze strony Państwa Islamskiego w Iraku musieli opuścić swoje miejsca zamieszkania. Większość z nich jeszcze długo nie będzie mogła powrócić w rodzinne strony. Wielu utraciło dobytek całego życia i nie ma dokąd wracać.

Last Updated (Monday, 27 January 2020 14:26)

Read more...

 

MISJA W SERCU BRAZYLIJSKIEJ AMAZONII I NA ULICACH SAO PAULO - zaproszenie na spotkanie otwarte

Serdecznie zapraszamy na spotkanie otwarte z serii „Horyzonty Solidarności” z siostrą Bożeną Nogą, Franciszkanką Misjonarką Maryi, które odbędzie się w środę, 23 października 2019r., o godz. 19:00
w sali Centrum Wolontariatu (ul. Głęboka 17 w Lublinie).


Last Updated (Friday, 04 October 2019 14:20)

Read more...

 

Podsumowanie półkolonii letnich w Gruzji

Letnie obozy w Gruzji na stałe weszły do działań podejmowanych przez Stowarzyszenie Solidarności Globalnej. Po raz trzeci nasi wolontariusze odwiedzili Gruzję, by w wybranych wioskach zorganizować półkolonie dla dzieci. Od 12 do 24 sierpnia szóstka wolontariuszy pracowała z dziećmi i młodzieżą w Gruzji. Nikozi, Ianeti, Shavshvebi – miejsca tak różne od siebie, jednak łączy je wspólny problem: peryferyjność - terytorialna, społeczna i ekonomiczna. Sierpień jest miesiącem szczególnie ważnym dla Gruzinów, ze względu na wciąż żywe wspomnienie niedawnej wojny z Rosją. W duchu solidarności, w tym czasie nasi wolontariusze pokazali, że pamiętamy o Gruzji.

Poniżej relacje wolontariuszy z poszczególnych miejsc:

Last Updated (Tuesday, 17 September 2019 16:14)

Read more...

 

„Horyzonty Solidarności” wracają!

Miło nam poinformować, że po dłuższej przerwie wracamy z cyklem spotkań otwartych „Horyzonty Solidarności” dotyczących tematów związanych z solidarnością w wymiarze globalnym.


Last Updated (Thursday, 05 September 2019 11:50)

Read more...

 

Gruzja - półkolonie letnie 2019

W najbliższe wakacje, wzorem ubiegłych lat, chcemy zorganizować półkolonie letnie dla dzieci i młodzieży w Gruzji.

Last Updated (Tuesday, 04 June 2019 10:21)

Read more...

 
Nasz kanał na YouTube

 

Translator
Zaloguj