Misją Stowarzyszenia Solidarności Globalnej jest niesienie pomocy osobom będącym w potrzebie poprzez działalność misyjną, rozwojową, edukacyjną, humanitarną oraz wszelką działalność służącą ochronie godności życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.
Nasi partnerzy


Polub nas na:

Somethere

Ukraińscy uczestnicy obozu z wizytą u Mera Sum

"Polsko-ukraiński album przyjaźni" - tuż, tuż.  Dzień przed wyjazdem do Polski, młodzi z Sum na Ukrainie, zostali przyjęci przez Oleksandra Tripa – Mera, ponad 300 tyś. miasta, w północno-wschodniej części Ukrainy. Już jutro młodzi wyruszą w podróż, by przez Kijów i Kovel dotrzeć do Lublina, gdzie wspólnie z polskimi rówieśnikami wezmą udział w organizowanym przez nasze Stowarzyszenie obozie wymiany polsko-ukraińskiej.

Read more...

 

Album przyjaźni! Smartfon, kamera i mikrofon narzędziami integracji?

 

Wakacyjne warsztaty dziennikarskie dla młodzieży z Ukrainy i Polski - trwa rekrutacja. Czeka ich 10 dni spotkań i integracji. Zajęcia z dziennikarzami i artystami. Spotkania z wolontariuszami, interesującymi ludźmi i pasjonatami sprawiającymi, że świat wokół nas staje się lepszy, ciekawszy, przyjaźniejszy. Do tego zwiedzanie Lublina, wycieczki w najciekawsze miejsca Lubelszczyzny, ale też wypoczynek i dobra zabawa. To plan dla blisko 40-osobowej grupy młodzieży z Polski i Ukrainy, która w dniach 6–16 sierpnia weźmie udział w wakacyjnym obozie wymiany młodzieży organizowanym przez Stowarzyszenie Solidarności Globalnej w Lublinie.

Read more...

 

Prawdziwe wakacje w Lublinie

 

Z powodu ulewy, która rozpoczęła się 13 czerwca br. w stolicy Gruzji – Tbilisi (dzielnica Wake- Saburtalo), gwałtownie wezbrała rzeka Were. Na odcinku szosy Tskneti-Betanii osunęła się ziemia, która spowodowała ogromne spustoszenie. Wezbrany nurt zalał drogę Wake-Saburtało, okoliczne budynki i domy mieszkalne. Statystyki pokazują, iż 13 osób zginęło, ponad 20 zaginęło, 36 osób jest poszkodowanych, a 40 rodzin zostało bez dachu nad głową. Wśród poszkodowanych mieszkańców miasta znajduje się 33 dzieci w wieku od 6 do 12 lat oraz 24 dzieci w wieku od 12 do 16 lat. Dzieci doznały szoku, ponieważ niektóre z nich nie tylko zostały bez dachu nad głową i straciły wszystko, co miały, ale również były świadkami śmierci swoich bliskich. Ponadto w wyniku powodzi z pobliskiego ogrodu zoologicznego uciekły zwierzęta. Niektóre z nich należały do drapieżników, co stanowiło zagrożenie dla tamtejszej ludności, dlatego postanowiono je zabić. Owe przeżycia spowodowały wśród dzieci wzrost stresu, lęku i negatywnego napięcia psychologicznego. Obecnie potrzebują one pomocy oraz wsparcia, a także zmiany otaczającego środowiska choć na krótki okres czasu, aby doświadczyć pozytywnych emocji i odpocząć. Należy dodać, iż rząd oraz organizacje pozarządowe organizują pomoc humanitarną, jednak zapominają w tej sytuacji o wsparciu psychologicznym dla poszkodowanych.

Stowarzyszenie Solidarności Globalnej we współpracy z lubelskim Centrum Wolontariatu organizuje w pierwszej połowie sierpnia obóz wypoczynkowy dla dzieci z rodzin poszkodowanych podczas powodzi.

Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o wsparcie tego przedsięwzięcia.

Szczegółowe informacje

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.961724267183664.1073742005.178548322167933&type=3

 

 

"W mieście" - fotorelacja z II Międzynarodowego Forum Młodzieżowego w Pietrozawodsku

Nieokiełznana przestrzeń, ciągnące się dziesiątkami kilometrów lasy i malownicze jeziora były scenerią międzynarodowego spotkania młodzieży, w którym wzięli udział przedstawiciele Stowarzyszenia Solidarności Globalnej z Lublina. W dniach 6-10 lipca 2015 r. jako trenerzy i eksperci uczestniczyli w Międzynarodowym Forum Młodzieżowym „W mieście” w rosyjskim Pietrozawodsku. Podczas pięciodniowego forum mieli okazję uczestniczyć w serii wykładów i spotkaniach otwartych z merem miasta, Galiną Shirshiną oraz deputowanym do Dumy Państwowej FR, Aleksandrem Sidiakinem, a podczas spotkań grup dyskusyjnych dzielili się doświadczeniem działań solidarnościowych w wymiarze lokalnym i globalnym realizowanych przez środowisko skupione wokół Stowarzyszenia Solidarności Globalnej i lubelskiego Centrum Wolontariatu.

Read more...

 

O wolontariacie i solidarności w Pietrozawodsku

Okolice Pietrozawodska stały się miejscem spotkania aktywnej i otwartej młodzieży z Rosji, Łotwy, Estonii, Białorusi, która w dniach 6-10 lipca uczestniczy w Forum Młodzieżowym pod hasłem "W mieście". Podczas spotkania młodzi ludzie pod okiem ekspertów z Rosji, Armenii, Estonii, Białorusi, Japonii i Polski rozwijają i nabywają nowe umiejętności z zakresu ekologi, mediów, kultury, zaangażowania społecznego oraz poszerzają horyzonty wiedzy o innych kulturach i historii. Również nasi przedstawiciele, Anna Szczygieł i Tomasz Danielewicz, dzielą się tam swoim doświadczeniem z zakresu solidarności globalnej i wolontariatu.

Read more...

 
Nasz kanał na YouTube

 

Translator
Zaloguj