Misją Stowarzyszenia Solidarności Globalnej jest niesienie pomocy osobom będącym w potrzebie poprzez działalność misyjną, rozwojową, edukacyjną, humanitarną oraz wszelką działalność służącą ochronie godności życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.
Nasi partnerzy


Polub nas na:

Somethere

Dr Helena Pyz solidarna z trędowatymi

W spotkaniu z dr Heleną Pyz 6 listopada 2007 roku w KUL uczestniczyli członkowie SSG. Dr Helena Pyz, szefowa Ośrodka Rehabilitacji Trędowatych Jeevodaya w Indiach, od 18 lat opiekuje się osobami chorymi na trąd, pracując w indyjskim ośrodku jako naczelny, a zarazem jedyny, lekarz. W trakcie spotkania ta świecka misjonarka dała świadectwo solidarności z potrzebującymi pacjentami.   

Dr Pyz otrzymała od młodych z Centrum Duszpasterstwa Młodzieży „Przewodnik po życiu”.. Wyróżnienie jest wyrazem uznania i podziwu dla osób, które mogą być autorytetami dla młodych ludzi i inspirować ich do pomagania innym.

W czasie spotkania, które przyciągnęło wielu słuchaczy. towarzyszyła jej Anna Sułkowska (kierownik Sekretariatu Misyjnego Jeevodaya) oraz młoda Hinduska Sita Nishad, która podejmie studia w Polsce.

 

Źródła:

http://www.duch.lublin.pl 

Last Updated (Monday, 17 March 2008 21:00)

 
Nasz kanał na YouTube

 

Translator