Misją Stowarzyszenia Solidarności Globalnej jest niesienie pomocy osobom będącym w potrzebie poprzez działalność misyjną, rozwojową, edukacyjną, humanitarną oraz wszelką działalność służącą ochronie godności życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.
Nasi partnerzy


Polub nas na:

Somethere

Trzęsienie ziemi we Włoszech – POMAGAMY

Ponad 290 ofiar śmiertelnych – to bilans ubiegłotygodniowego trzęsienia ziemi jakie dotknęło centralne Włochy. W wyniku kataklizmu (trzęsienie ziemi o sile ponad 6,2 w skali Richtera) najbardziej ucierpiało miasteczko Amatrice, gdzie zawaliło się wiele budynków. Na miejscu cały czas pracują służby ratownicze, szukając ludzi pod gruzami. Kilkadziesiąt osób wciąż uznawanych jest za zaginione. Wśród poszkodowanych, którzy stracili swój dom jest pochodząca z Lublina Ewa Szwaja (obecnie de Cesaris).

Z akcją pomocy dla rodziny Ewy postanowiły ruszyć jej koleżanki z liceum. Choć od matury w III LO im. Unii Lubelskiej minęły 23 lata, bez problemu skrzyknęły się na portalu społecznościowym i nawiązały kontakt z poszkodowaną. Ewa przebywa aktualnie wraz z mężem i 4 letnim synkiem w specjalnie utworzonym miasteczku namiotowym. W podobnej sytuacji znajduje się ok. 2,5 tys. osób.
Koleżanki z klasy chcą wesprzeć przyjaciółkę i przeprowadzić zbiórkę niezbędnych w tej sytuacji środków.  Gorąco zapraszamy do włączenia się w akcję.

pdf-engpdf-pl

Last Updated (Thursday, 01 September 2016 07:40)

 
Nasz kanał na YouTube

 

Translator