Misją Stowarzyszenia Solidarności Globalnej jest niesienie pomocy osobom będącym w potrzebie poprzez działalność misyjną, rozwojową, edukacyjną, humanitarną oraz wszelką działalność służącą ochronie godności życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.
Nasi partnerzy


Polub nas na:

Somethere

BRAZYLIA - NOWY PARTNER KUBY

 Dwu i pół godzinna rozmowa z Fidelem Castro i podpisanie porozumień o współpracy ekonomicznej to efekty wizyty prezydenta Brazylii Luiza Inácio Lula da Silvy na Kubie, która wczoraj dobiegła końca.

 

Raúl Castro, zastępujący brata Fidela od lipca 2007 roku i Lula, prezydent Brazylii, podpisali w Pałacu Rewolucji w Hawanie umowę dotyczącą zwiększenia linii kredytowych dla Kuby, współpracy kubańsko- brazylijskiej w zakresie rolnictwa, przemysłu farmaceutycznego, wydobywczego, służby zdrowia, turystyki, przemysłu oraz biotechnologii. Zawarte zostały porozumienia między kubańskim i brazylijskim koncernami paliwowymi- CUPET i Petrobras, które miałyby w przyszłości umożliwić Petrobrasowi włączenie się do współpracy przy wydobyciu ropy z tych wód Zatoki Meksykańskiej, na których Kuba ma wyłączność. W ten sposób Brazylia stała się nowym partnerem handlowym Kuby poza Rosją i Chinami.

Ponadto Lula odbył dwuipółgodzinne spotkanie z Fidelem Castro, w którym rozmawiali na różne tematy i podczas którego aż dwie godzinny mówił El Comandante. Po spotkaniu Lula powiedział, że przywódca Kuby Fidel Castro jest zdrowy, sprawny intelektualnie i "gotów do objęcia roli politycznej” .

Wizyta prezydenta trwała niewiele ponad 24 godziny.

 

Źródła:

www.terra.es

www.bbc.com

www.yahoo.com

www.psz.pl

Last Updated (Monday, 25 May 2009 21:19)

 
Nasz kanał na YouTube

 

Translator