Misją Stowarzyszenia Solidarności Globalnej jest niesienie pomocy osobom będącym w potrzebie poprzez działalność misyjną, rozwojową, edukacyjną, humanitarną oraz wszelką działalność służącą ochronie godności życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.
Nasi partnerzy


Polub nas na:

Somethere

Czas integracji i wymiany doświadczeń polsko-gruzińskich

 


 


Za nami ważny i intensywny czas! Liderzy wolontariatu z gruzińskich wiosek Zoti i Ianeti wzięli udział w kilkudniowym szkoleniu w Polsce.
Nie od dziś wiadomo, że najcenniejsza jest nauka poprzez doświadczenie i na ten aspekt postawiliśmy przygotowując program treningu. Liderzy dowiedzieli się jak pracować z dziećmi, młodzieżą i lokalną społecznością. Wzięli udział w warsztatach nowych umiejętności – żonglerka, tańce i zabawy animacyjne, malowanie twarzy, modelowanie balonów są im już niestraszne. Dzięki współpracy z partnerem Centrum Wolontariatu Gruzini uczestniczyli w Lekcji Solidarności, odwiedzili miejsca gdzie działają wolontariusze w Lublinie – klinikę psychiatrii, punkt pomocy osobom bezdomnym, szpital dziecięcy, schronisko dla nieletnich i pracownię integracji dla cudzoziemców.
Podczas wizyty oprócz nauki uczestnicy podzielili się swoim doświadczeniem i przygotowali warsztat dla młodzieży na temat Gruzji.


"Kształtujemy przyszłość. Wsparcie centrów dla dzieci i młodzieży w Gruzji”. Projekt współfinansowany ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu RITA – Przemiany w regionie, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji.

Last Updated (Wednesday, 30 May 2018 16:28)

 
Nasz kanał na YouTube

 

Translator