Misją Stowarzyszenia Solidarności Globalnej jest niesienie pomocy osobom będącym w potrzebie poprzez działalność misyjną, rozwojową, edukacyjną, humanitarną oraz wszelką działalność służącą ochronie godności życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.
Nasi partnerzy


Polub nas na:

Somethere

Przywrócić marzenia - pomoc dzieciom w Kurdystanie

„Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo,
projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością,
która pozostaje zawsze otwarta.”

św. Jan Paweł II

Na terenie Regionu Kurdystanu obecnie znajduje się 38 obozów dla uchodźców i osób wewnętrznie przesiedlonych (dane z marca 2019 r.). Znaleźli w nich schronienie m.in. ludzie, którzy na skutek wojny w Syrii i prześladowań ze strony Państwa Islamskiego w Iraku musieli opuścić swoje miejsca zamieszkania. Większość z nich jeszcze długo nie będzie mogła powrócić w rodzinne strony. Wielu utraciło dobytek całego życia i nie ma dokąd wracać.
Wojny, konflikty, prześladowania, pozostawiają trwały ślad w psychice ludzi. Ich skutki szczególnie dotkliwie odbijają się na dzieciach.

Na terenie obozów dla uchodźców działa kurdyjska Fundacja Charytatywna im. Barzaniego (Barzani Charity Foundation, BCF), z którą współpracujemy od 2018 roku. Z myślą o dzieciach pozbawionych jednego lub obojga rodziców, utworzyła ona specjalny program pomocy. Polega on na wspieraniu konkretnego dziecka poprzez dokonywanie regularnych wpłat na jego utrzymanie, edukację, opiekę medyczną.

Zapraszamy do dołączenia do dzieła pomocy osieroconym dzieciom przebywającym w obozach dla uchodźców w Regionie Kurdystanu.

JAK MOŻNA POMÓC?
Program "Przywrócić marzenia - pomoc dzieciom w Kurdystanie" polega na wirtualnej adopcji jednego lub kilku dzieci na okres minimum 1 roku i przekazywaniu raz w miesiącu kwoty w wysokości 200 zł na zaspokojenie podstawowych potrzeb wspieranego dziecka oraz na jego edukację (m.in. zakup podręczników, przyborów szkolnych, pomocy naukowych, posiłków).

Los pokrzywdzonych dzieci i pokoju na świecie nie jest Ci obojętny?
Pomóż tym, którzy przeszli najgorsze, odzyskać utracone marzenia i na nowo spojrzeć w przyszłość. Przywróć im nadzieję i wiarę, że dobro istnieje.Osoby zainteresowane dołączeniem do programu
"Przywrócić marzenia - pomoc dzieciom w Kurdystanie",
zapraszamy do kontaktu: +48 797 341 681.

 

Autorem zamieszczonych w artykule zdjęć jest ks. Mieczysław Puzewicz.

Last Updated (Tuesday, 05 November 2019 12:53)

 
Nasz kanał na YouTube

 

Translator