Domy, które przywracają nadzieję

Od grudnia 2021 roku udzielamy wsparcia mieszkaniowego oraz pomocy doraźnej (żywność, środki higieniczne, leki, odzież) uchodźcom i migrantom w trudnej sytuacji, zgłaszającym się do nas po pomoc. Obecnie pod opieką mamy osoby pochodzące m.in. z Iraku, Etiopii, Ukrainy, Białorusi, Afganistanu.

Nie tylko pomoc materialna, ale też rozmowy, oprowadzanie po najbliższej okolicy, wspólne poszukiwanie pracy, OBECNOŚĆ. Wszystko to przywraca nadzieję osobom, które często po traumatycznych przeżyciach, chcą ułożyć sobie życie na nowo i zapewnić lepszą przyszłość swoim rodzinom.
 
O inicjatywie pisał i mówił jej pomysłodawca, ks. Mieczysław Puzewicz, Przewodniczący Rady Programowej Stowarzyszenia Solidarności Globalnej, m.in. tutaj:
http://itinerarium.pl/2022/01/23/uciekali-uciekali-a-dom-znalezli-w-lublinie/
http://itinerarium.pl/2022/01/28/ghait-bartek-wielkie-swieto/
https://www.youtube.com/watch?v=7KFYwtipKUk
 
Dziękujemy wszystkim, którzy na różne sposoby, czy to poprzez wpłatę określonej sumy na konto, czy wynajęcie swojego mieszkania, wspierają „budowę domów nadziei”.
Zbiórka pieniędzy nadal trwa. Poniżej dane do konta, na które można przekazywać darowizny. Za wszystkie wpłaty z całego serca dziękujemy!
 

Stowarzyszenie Solidarności Globalnej
nr konta 17 1240 1503 1111 0010 7256 9064
tytuł przelewu – darowizna na cele statutowe

Adres: Stowarzyszenie Solidarności Globalnej
ul. Gospodarcza 2, 20 – 217 Lublin