Zapraszamy na koncert Zespołu Barvinok

Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu, Stowarzyszenie Solidarności Globalnej, Lubelski Klub Biznesu, Fundacja Impuls oraz ACKiM UMCS Chatka Żaka zapraszają na koncert Narodowego Ukraińskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Barvinok”, który odbędzie się w czwartek, 18 sierpnia 2022 r., godzina 18:00 ACKiM UMCS Chatka Żaka, ul. Radziszewskiego 16.

Organizację wydarzenia wspierają Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie oraz Fundacja Razem z Ukrainą powołana przez firmę Modern Expo.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w Centrum Wolontariatu, przy ul. Gospodarczej 2 oraz w siedzibie Lubelskiego Klubu Biznesu w Lublinie przy ul. Jana Sawy 2.  

 

Narodowy Ukraiński Zespół Pieśni i Tańca „Barvinok” został założony w 1984 roku i działa przy Miejskim Centrum Edukacji Artystycznej i Choreograficznej dla Dzieci w Winnicy w Ukrainie. Twórcą i kierownikiem artystycznym jest Petro Bojko.
Zespół od blisko 40 lat zachwyca publiczność na terenie całej Ukrainy oraz wielu państw Europy i Azji promując folklor malowniczego Podola. Fantastyczne, oryginalne choreografie, dynamika tańców, mistrzowskie wykonania pieśni, wielobarwność strojów składają się na niezapomniane widowisko.

Tym razem młodzi artyści Zespołu „Barvinok” wystąpią dla Lublinian. Ich koncert
to podziękowanie za pomoc udzieloną Ukraińcom uciekającym przed dramatem wojny.
W repertuarze nie zabraknie utworów w języku polskim.

Podczas wydarzenia odbędzie się zbiórka pieniędzy na pomoc humanitarną dla Ukrainy.