Misją Stowarzyszenia Solidarności Globalnej jest niesienie pomocy osobom będącym w potrzebie poprzez działalność misyjną, rozwojową, edukacyjną, humanitarną oraz wszelką działalność służącą ochronie godności życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.
Nasi partnerzy


Polub nas na:

Somethere

Irena Lasota Kawalerem Orderu Odrodzenia Polski

Dla wielu pracujących na rzecz drugiego człowieka, w szczególności na rzecz jednostki podporządkowywanej jedynej, słusznej ideologii czy systemowi, Irena Lasota jest niekwestionowanym autorytetem. Całym swoim życiem i działaniami na rzecz opozycji, pokazuje, że wolność jest nam dana i zadana, i że wciąż na nowo warto się o nią upominać. Dlatego uhonorowanie Pani Ireny Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, jednym z najwyższych odznaczeń cywilnych w Polsce, jest dla nas szczególną radością, bo pokazuje, że Jej praca została dostrzeżona i nagrodzona.

Pani Ireno, serdecznie gratulujemy!

Last Updated (Saturday, 15 March 2008 14:42)

 

Mit kubańskiej edukacji

W poniedziałek rozpoczął się dla kubańskich dzieci jeden z piękniejszych okresów w roku – przerwa w zajęciach szkolnych.

Na Kubie system nauczania rządzi się swoimi prawami. Uczniowie mają prawo do tygodniowych ferii po 10 tygodniach szkoły. Po 4 cyklach (2,5 miesiąca nauki i tydzień przerwy) mają prawo do dwumiesięcznych miesięcznych wakacji. W tym roku szkolnym po raz pierwszy od ok. 60 lat uczniowie i studenci mieli dłuższą przerwę z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

 


Last Updated (Saturday, 15 March 2008 14:44)

Read more...

 

Oswaldo Paya nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla

Przyznanie Pokojowej Nagrody Nobla Oswaldo Jose Paya Sardiniasowi zwróciłoby uwagę świata, w takim znaczeniu, że w XXI wieku możliwe jest uwolnienie więźniów politycznych drogą pokojową; a co ważniejsze, byłaby to wiadomość dla narodu kubańskiego, że także zasługuje na życie w wolnym i demokratycznym kraju.

 

Ulrika Karlsson (M) 

Last Updated (Monday, 25 May 2009 21:18)

Read more...

 

Czołgi Ameryki Południowej

Nie trudno było przewidzieć konflikt kolumbijsko-wenezuelski. Dwa potężne kraje i dwa bardzo różne podejścia do tematu, to prosta droga do wojny. Tym bardziej , że temat jest bardzo poważny. Teraz okazało się , że mamy kryzys kolumbijsko-wenezuelsko-ekwadorski.

Last Updated (Monday, 25 May 2009 20:56)

Read more...

 

Raul Castro postanawia działać

W poniedziałek , 3 marca rozpoczyna się w Hawanie, Międzynarodowe Spotkanie dotyczące problemów globalizacji i rozwoju.

Przewidziano udział ponad tysiąca specjalistów z 52 krajów, którzy będą debatować nad zgubnym skutkiem polityki USA dla regionu Ameryki Środkowej i Karaibów. Organizatorzy spodziewają się „ bogatej debaty i wymiany poglądów”.

Last Updated (Monday, 25 May 2009 20:57)

Read more...

 
Nasz kanał na YouTube

 

Translator
Zaloguj