Misją Stowarzyszenia Solidarności Globalnej jest niesienie pomocy osobom będącym w potrzebie poprzez działalność misyjną, rozwojową, edukacyjną, humanitarną oraz wszelką działalność służącą ochronie godności życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.
Nasi partnerzy


Polub nas na:

Somethere

Dlaczego cukierki są takie ważne? Dzień pracy polskiego misjonarza na Kubie

Ks. Andrzej Borowiec. Z pochodzenia: Polak, z powołania: salezjanin-misjonarz. Znany Kubańczykom jako padre Andres.

Last Updated (Monday, 25 May 2009 14:34)

Read more...

 

Nie całkiem święty Tybet

Powoli kończy się era Dalaj Lamy. Młodzi Tybetańczycy nie widzieli efektów jego działalności, więc wzięli sprawy w swoje ręce. Wieloletnią pokojową walkę z Chinami zastąpili walką przemocą. Nie tylko porzucili zasady swojego przywódcy, ale przede wszystkim zdradzili przekonania religijne narodu.

Read more...

 

O solidarność globalną. Lekcja Jana Pawła II

Czy ktoś pamięta jeszcze piosenkę Czesława Niemena, w której śpiewa o dziewczynie z Azerbejdżanu? Miała na imię Alilah i piękne oczy. O tym wątku polsko-azerskim nie mówiła podczas spotkania w Lublinie Hidżran Alijewa, ale podawała ich wystarczająco wiele, by zainteresować się tym kaukaskim krajem i całym regionem.

Read more...

 

Skradzione pokolenie

Mieli zostać zgładzeni, dzięki czemu Australia stałaby się krajem białego człowieka. Nie dość, że przeżyli to trzeba ich jeszcze przepraszać.

Read more...

 

Kuba, 5 lat po Czarnej Wiośnie - Apel

Było siedemdziesięciu pięciu, aresztowanych 18 marca 2003. To była czarna wiosna na Kubie. Jej plony zebrały więzienia Hawany i Matanzas. Powodem aresztowań było głoszenie prawdy, a może po prostu niezgadzanie się z polityką braci Castro. Wśród aresztowanych było m.in. 27 dziennikarzy.

Read more...

 
Nasz kanał na YouTube

 

Translator
Zaloguj