Misją Stowarzyszenia Solidarności Globalnej jest niesienie pomocy osobom będącym w potrzebie poprzez działalność misyjną, rozwojową, edukacyjną, humanitarną oraz wszelką działalność służącą ochronie godności życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.
Nasi partnerzy


Polub nas na:

Somethere

Kuba...I jak tu żyć?

„Kuba...I jak tu żyć?” - to pierwsza korespondencja z wyspy określanej mianem „Perły Karaibów”. Jak wygląda kubańska rzeczywistość? O swoim zderzeniu z „innym światem” pisze z Hawany polski misjonarz, ks.Andrzej. 

 

Last Updated (Monday, 25 May 2009 14:46)

Read more...

 

Zombie i kanibale

Jest parę rzeczy, który chciałabym dziś napisać. Pierwszą z nich jest prawdziwa historia pewnej dziewczyny. Ta historia zdarzyła niedawno, a słyszałam ją parę dni temu od Kennetha, brata Faith. Otóż w pewnej wiosce żyła piękna dziewczyna, którą każdy chciał wziąć za żonę. Niestety dziewczyna ta zmarła w niewyjaśnionych okolicznościach i pogrzebano ją. Jakiś czas po jej pogrzebie jeden z jej wielbicieli wybrał się do innej wioski w swoich sprawach. Kiedy przechodził obok pola zobaczył tam dziewczynę, która kopała w ogrodzie, a która wyglądała dokładnie jak ta, którą niedawno pochowano.

 

Last Updated (Monday, 25 May 2009 13:48)

Read more...

 

KUBAŃSCY WIĘŹNIOWIE POLITYCZNI WALCZĄ O WOLNOŚĆ

Amnesty dopomina się o prawa więźniów przebywających na Kubie. W ubiegłym tygodniu w wielu krajach świata odbyły się pikiety, w których żądano uwolnienia osób przetrzymywanych w więzieniu w bazie amerykańskiej w Guantanamo. Nikt zdaje się jednak nie pamiętać o setkach kubańczyków więzionych na tej samej wyspie, o obecnie 234 więźniach politycznych, których matki i żony, córki i siostry, znane jako Damy w Bieli, systematycznie od kwietnia 2003 roku apelują o uwolnienie sowich bliskich, których rząd kubański skazał „czarną wiosną" 2003 roku.

 

Last Updated (Friday, 18 January 2008 18:33)

Read more...

 

Polityczna poprawność obala reżimy

Reżim przestaje być reżimem a nieprzyjaciel staje się strategicznym partnerem, jak to możliwe? To siła poprawności politycznej. Język polski jednak jest bogaty i zna jeszcze kilka określeń tego stanu rzeczy, najlepszym będzie hipokryzja.

 

Last Updated (Monday, 25 May 2009 20:44)

Read more...

 

Święta w Kongo - List misjonarki

O wojnach w Afryce nie słyszy się w ogóle lub niewiele. Ludzie może cokolwiek wiedzą o Darfurze, ale w Kongo trwa regularna wojna, a liczba ofiar jest wielokrotnie większa niż w Sudanie.
Często jedynymi, którzy mogą zaświadczyć o prawdzie, są polscy misjonarze. Moim zdaniem fakt, że siostry i księża trwają tam jest po prostu heroizmem. Pokazuje to list s. Mirosławy Leszkowskiej pracującej w Demokratycznej Republice Konga.
Ufamy, że modlitewne wsparcie Polaków może przynieść zbawienne owoce w tej trudnej dla polskich sióstr misji.

Artur Salamon, odpowiedzialny za prowadzoną przez Ruch Maitri przy Archidiecezjalnym Centrum Misyjnym w Lublinie akcję Adopcji Serca 

Last Updated (Monday, 25 May 2009 13:48)

Read more...

 
Nasz kanał na YouTube

 

Translator
Zaloguj