Misją Stowarzyszenia Solidarności Globalnej jest niesienie pomocy osobom będącym w potrzebie poprzez działalność misyjną, rozwojową, edukacyjną, humanitarną oraz wszelką działalność służącą ochronie godności życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.
Nasi partnerzy


Polub nas na:

Somethere

AFRYKA: CZARNA ROZPACZ CZY WIELKA NADZIEJA? Zaproszenie na spotkanie otwarte

Zapraszamy na spotkanie otwarte z cyklu „Horyzonty Solidarności”, którego gościem będzie s. Anafrida Biro z Tanzanii.

 

Spotkanie odbędzie się w środę, 29 stycznia 2020 r. o godz. 18:00 w sali Centrum Wolontariatu (ul. Głęboka 17).

Prosimy o potwierdzenie obecności do dn. 27.01.2020 r. (poniedziałek) do godz. 15:00, telefonicznie: 797 341 681 lub
mailowo: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

S. Anafrida Biro – Misjonarka Najświętszej Maryi Panny Królowej Afryki (Siostra Biała). Pochodzi z Tanzanii. Z wykształcenia jest nauczycielką biologii i chemii. Praktykę i formację religijną odbyła najpierw w Tanzanii, a następnie w Kenii. Po złożeniu ślubów zakonnych została posłana do Mauretanii, gdzie spędziła 5 lat. Od 2010 r. mieszka w Polsce, dając świadectwo o potrzebie posługi w krajach afrykańskich. Angażuje się m.in. w animacje misyjne, organizację Sobót Misyjnych, rekolekcji i pielgrzymek misyjnych. Pełni funkcję przełożonej Zgromadzenia Sióstr Misjonarek NMP w Polsce.

 


Horyzonty Solidarności to cykl spotkań otwartych organizowanych przez lubelskie Stowarzyszenie Solidarności Globalnej we współpracy z Centrum Wolontariatu w Lublinie. Wśród prowadzących spotkania są m.in. misjonarze, wolontariusze, autorzy reportaży, książek, którzy przybliżają tematy ważne, dotyczące tego, co dzieje się na świecie. Szczególną uwagę staramy się poświęcić miejscom zapomnianym, dotkniętym dramatem wojny, gdzie podstawowe prawa człowieka nie są szanowane, a największym marzeniem ludzi jest wolność i pokój. Wierzymy, że ciekawe prelekcje, wzbogacone barwnymi fotorelacjami, poszerzą wiedzę z zakresu spraw międzynarodowych, a także zainspirują do szukania różnych ścieżek wsparcia i angażowania się w konkretne dzieła solidarności z potrzebującymi. Spotkania odbywają się raz w miesiącu.

 

 

Last Updated (Tuesday, 21 January 2020 16:34)

 
Nasz kanał na YouTube

 

Translator